Logo BuskerBusZapraszamy na XXII Międzynarodowy Festiwal Sztuki Ulicznej BuskerBus!

BuskerBus 2018 odbędzie się w Krotoszynie w dniach 17-19.08.2018 oraz w Zielonej Górze w dniach 21-22.08.2018. Jak co roku, artyści z całego świata zaprezentują szeroki wachlarz umiejętności cyrkowych, teatralnych, tanecznych i muzycznych. W programie spektakle dla widzów w każdym wieku.

Performerzy udowodnią, że ludzkie ciało ogranicza tylko wyobraźnia. Aerial Manx z Australii zaprezentuje zapierający dech w piersiach pokaz, podczas którego połyka miecze. Ekstrawagancki duet Estupida Compania zaprezentuje przedstawienie w stylu starego cyrku dziwaków z wykorzystaniem technik fakirskich. Do wybuchów śmiechu doprowadzi pochodzący z Macedonii Gjurcinowsky, a do świata iluzji zaprosi Brazylijczyk Diogo Alvares. A to tylko niektórzy z zaproszonych gości. Na festiwalu wystąpi ponad 20 utalentowanych grup/ artystów solo.

BuskerBus to festiwal interdyscyplinarny. Sztuka uliczna wychodzi do ludzi i wciąga ich do magicznego świata. Interakcja między organizatorami, publicznością oraz artystami jest kluczowym elementem. To szczera reakcja widzów i budowanie więzi z publicznością sprawiają, że przedstawienia uliczne są wyjątkowym doświadczeniem. Festiwal bawi, wzbudza emocje, otwiera widzów na nowe doświadczenia. Udowadnia, że sztuka może być powszechnie dostępna także poza wielkimi arenami czy teatrem.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Celem festiwalu jest zmniejszenie dystansu między publicznością a sztuką. Głównym wynagrodzeniem występujących artystów jest to, co dostają do kapelusza. Serdecznie zachęcamy do wynagradzania ich za pokazy.

Festiwal organizowany jest we współpracy z Zielonogórskim Ośrodkiem Kultury oraz Krotoszyńskim Ośrodkiem Kultury.