Zapraszamy na XXII Międzynarodowy Festiwal Sztuki Ulicznej BuskerBus!

Szczegółowy program dostępny jest tutaj.

W dniach 17-19 sierpnia 2018 krotoszyński rynek po raz kolejny będzie sceną dla artystów ulicznych. Przed publicznością swoje pokazy zaprezentują światowej klasy komicy, akrobaci, żonglerzy, iluzjoniści i przedstawiciele innych dyscyplin cyrkowych oraz teatralnych, tanecznych i muzycznych.

Zaproszeni w tym roku artyści nie boją się wyzwań. Udowodnią, że ludzkie ciało ogranicza tylko wyobraźnia. Ekstrawagancki duet Estupida Compania zaprezentuje przedstawienie w stylu starego cyrku dziwaków z wykorzystaniem technik fakirskich. Aerial Manx z Australii udowodni, że można połykać miecze jednocześnie robiąc salta. Do wybuchów śmiechu doprowadzi pochodzący z Macedonii Gjurcinowsky, a do świata iluzji zaprosi Brazylijczyk Diogo Alvares. Na festiwalu wystąpi ponad 20 grup i artystów.

BuskerBus to festiwal interdyscyplinarny. Sztuka uliczna wychodzi do ludzi i wciąga ich do magicznego świata. Interakcja między organizatorami, publicznością oraz artystami jest kluczowym elementem. To szczera reakcja widzów i budowanie więzi z publicznością sprawiają, że przedstawienia uliczne są wyjątkowym doświadczeniem. Festiwal bawi, wzbudza emocje, otwiera widzów na nowe doświadczenia. Udowadnia, że sztuka może być powszechnie dostępna także poza wielkimi arenami czy teatrem.

Głównym wynagrodzeniem artystów ulicznych jest to, co dostają do kapelusza. Serdecznie zachęcamy do wynagradzania ich za pokazy.

Organizatorami wydarzenia są Krotoszyński Ośrodek Kultury i Małgorzata Węglarz, dyrektor artystyczny Festiwalu BuskerBus.
**
W Krotoszynie BuskerBus odbędzie się w dniach 17-19.08.2018. Następnie festiwal przeniesie się do Zielonej Góry (21-22.08.2018).

BuskerBus 2018 w Krotoszynie - lista artystów

Plakat XXII Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Ulicznej BuskerBus 2018 w Krotoszynie