Zapraszamy na XXII Międzynarodowy Festiwal Sztuki Ulicznej BuskerBus!

Szczegółowy program dostępny jest tutaj.

20 sierpnia o godz. 19 odbędzie się otwarcie festiwalu (scena przy City Boutique Hotel – dawniej Hotel Śródmiejski).

W dniach 21-22 sierpnia 2018 zielonogórski deptak po raz kolejny będzie sceną dla artystów ulicznych. Przed publicznością swoje pokazy zaprezentują światowej klasy komicy, akrobaci, żonglerzy, iluzjoniści i przedstawiciele innych dyscyplin cyrkowych oraz teatralnych, tanecznych i muzycznych.

Zaproszeni w tym roku artyści nie boją się wyzwań. Udowodnią, że ludzkie ciało ogranicza tylko wyobraźnia. Ekstrawagancki duet Estupida Compania zaprezentuje przedstawienie w stylu starego cyrku dziwaków z wykorzystaniem technik fakirskich. Aerial Manx z Australii udowodni, że można połykać miecze jednocześnie robiąc salta. Do wybuchów śmiechu doprowadzi pochodzący z Macedonii Gjurcinowsky, a do świata iluzji zaprosi Brazylijczyk Diogo Alvares. Na festiwalu wystąpi ponad 20 grup i artystów. Opisy przedstawień dostępne będą na stronach www.buskerbus.com oraz https://facebook.com/buskerbusfestival/.

Tradycyjnie już BuskerBus rozpocznie się w południe pokazami ulicznymi dedykowanymi dla najmłodszej publiczności. Wieczorem artyści przeniosą się do Piekarni Cichej Kobiety.

BuskerBus to festiwal interdyscyplinarny. Sztuka uliczna wychodzi do ludzi i wciąga ich do magicznego świata. Interakcja między organizatorami, publicznością oraz artystami jest kluczowym elementem. To szczera reakcja widzów i budowanie więzi z publicznością sprawiają, że przedstawienia uliczne są wyjątkowym doświadczeniem. Festiwal bawi, wzbudza emocje, otwiera widzów na nowe doświadczenia. Udowadnia, że sztuka może być powszechnie dostępna także poza wielkimi arenami czy teatrem.

Głównym wynagrodzeniem artystów ulicznych jest to, co dostają do kapelusza. Serdecznie zachęcamy do wynagradzania ich za pokazy.

Organizatorami wydarzenia są Zielonogórski Ośrodek Kultury i Małgorzata Węglarz, dyrektor artystyczny Festiwalu BuskerBus.

XXII Międzynarodowy Festiwal Sztuki Ulicznej w Zielonej Górze
20.08.2018 godz. 19-20 otwarcie festiwalu – scena przy City Boutique Hotel – dawniej Hotel Śródmiejski
21-22.08.2018
godz. 12-21 deptak
godz. 22:00- Klub Festiwalowy Piekarnia Cichej Kobiety
**
Festiwal BuskerBus odbędzie się w dniach 17-19.08.2018 w Krotoszynie oraz w dniach 21-22.08.2018 w Zielonej Górze.

BuskerBus 2018 - lineup